Tel 0555 090 0187
Profesyonel Etkinlik Yönetimi
1020

Şirket Çalışanlarını Kaynaştırmanın 6 Yolu

 Bir işyerinde çeşitliliği kabul ettirmek ve çalışanları kaynaştırmak için; herkesin kendisini değerli hissettiği bir ortam inşa etmeniz oldukça önemlidir. Bir ekip; farklı geçmişlere ve farklı özelliklere sahip insanlar demektir ve bu insanları tanımlayıp işe almak, gururla gerçekleştireceğiniz bir başarıdır. Ancak çeşitlilik, resmin yalnızca görünen kısmıdır.

Bir iş yerinde, insanların birbirlerine saygı duydukları ve takdir edildikleri bir ortam yaratmak, başka bir çaba gerektirir. Şirketinize yetenek kazandırmak, büyük bir yatırımdır. İşe geldiklerinde mutlu olamazlarsa, neden onları işe aldınız? Fitnesstanbull bu noktada, şirket çalışanlarını kaynaştırma kısmını doğru bir şekilde ele almaktadır. Peki, ne yapacaksınız? İşte, şirket çalışanlarını kaynaştırmak için Fitnesstanbull’un sunduğu 
5 öneri..
.
1. Takım Liderlerini İyi Eğitin
Eğitim, iş yerinizdeki yöneticiler üzerinde etkili olacaktır. Eğitim, insanların önyargılardan haberdar olmalarına yardımcı olur ve toplantılar, performans değerlendirmeleri ve diğer etkileşimlerdeki evde aktif dinleme ve farklı bakış açılarını teşvik etme gibi kapsayıcı davranışların modellenmesinde önemlidir. Şirket yöneticilerinin, farklı çalışma gruplarını nasıl daha iyi yöneteceklerini öğrenmeleri için profesyonel eğitim seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.
 
2. Kaynaştırma Konseyi Oluşturun
CEO'nun bir ya da iki pozisyon altındaki, 8 ile 12 etkili liderden oluşan bir gruptan, bir konsey oluşturmayı düşünebilirsiniz. Şirketteki başarı ve huzur ortamı için bunları dikkatli bir şekilde seçin. Bu noktada, işini iyi yapacak ve başarıyı arttıracak insanlara ihtiyacınız var. Konseyde yer alan liderlerin; iletişim için bir kanal olmaları ve gerektiğinde üst düzey yöneticilerle yapılan tartışmalarda savunucu olmaları gerekiyor.
 
3. Çalışanların Farklılıklarını Takdir Edin
Çalışanlara, geçmişlerine ve geleneklerine saygı duyduğunuzu göstermenin en önemli yollarından biri, onları işyerinde paylaşmaya davet etmektir. Farklılıklar, bir iş yerinde rahatsızlık verici olmamalı. Bununla birlikte, kalıcı bir iş ortamı yaratmak için, insanların benliklerini, kendi iş yerlerine getirebileceklerini hissetmelerini sağlamanız oldukça önemlidir.
 
4. Çalışanlarınızı Dinleyin
Çalışanlarınızın deneyimlerini daha iyi anlayabilmek için, odak grupları oluşturabilirsiniz. Tavsiyelerde bulunabilmek için, şirketinizin demografisi ve süreçlerin  kapsamlı bir değerlendirmesini yaparak, insanların birbirleriyle kaynaşmasını sağlayacak spesifik stratejiler geliştirin.
 
5. Daha Etkili Toplantılar Gerçekleştirin
Bir çalışanın iş arkadaşları ile olan günlük deneyimleri, çok fazla şey anlatır. Bunu anlamanın en iyi yolu ise, CEO'nun söyledikleri değil, her gün çalışan 5-6 kişi ile yapılan toplantılar olacaktır. Bunu yaparken; Toplantı materyallerini önceden dağıtın ve tartışılacak soruları paylaşın.Sanal toplantılar yapacaksanız, katılımcıların, anlamlı bir deneyim sahibi olmaları için, doğru teknolojiye sahip olduğunuzdan emin olun. Çalışanlara sorular sorun ve konuşmaya katılma fırsatı verdiğinizden emin olun.
 
6. Aktiviteler Düzenleyin.
Birlikte hareket etmek aynı amaca koşulsuz güdülenme ile gerçekleşir. Takım ruhunu destekleyici aktiviteler hem çalışanlar arası iletişimi kuvvetlendirirken hem de birbirleri arasında bağ oluşmasına yardımcı olur.

Haydi başlayalım...

Sizi Arıyalım
 
 
 
 
 

Çağrı Merkezi 0505 454 82 80

Pazartesi - Pazar:


Bizi Takip Edin