Tel 0555 090 0187
Profesyonel Etkinlik Yönetimi
1010

Başarılı Bir Takım Yaratmanın 4 Yolu

Başarının sırrı nedir? Çalışkan bireyler mi, iyi bir çalışma ortamı mı yoksa iyi müşteriler mi? Şüphesiz ki en önemkli faktör birlikte çalışma uyumunu yakalamış, birbirini besleyen, geliştiren ve iyi işleyen bir çarkın dişilileri gibi bir bütün olmayı başarabilmiş başarılı bir takımdır.

Takım, kendini ortak bir ülküye, ortak bir hedefe adamış ve birbirlerine karşı sorumluluk duygusu olan birden fazla bireyler topluluğudur.

 Herhangi bir görevin yerine getirilmesinde bireylerin başarısı önemli bir yere sahip olsa da başarının verimli ve devamlı oluşu bireylerin biraraya gelerek oluşturduğu ‘başarılı bir takım’

 kavramından geçer.

Takım olmayı başaran şirketler hem çalışan memnuniyetini gün geçtikçe yükseltiyor hem de yükselen bir grafikle

 Fitnesstanbull şirketi takım oluşturma sürecinde Bruce Tuckman'ın ekip dinamikleri teorisi olan "Tuckman Evreleri" temelinde eğitim ve aktivitelerini ele almaktadır.

Peki, başarılı bir takım yaratmak için hangi aşamalardan geçmek gerekir?

 

 Forming (Şekillenme)

Takım kurma kararı alınmış ve takıma seçilen üyeler toplanmıştır. Bu topluluk henüz bir ‘takım’ olmayıp bireyler topluluğudur. Üyeler, kendi kendilerine; ‘Niye buradayız? Neden biz? Ne yapacağız? Amacımız ne?’ gibi sorular sorarlar.

Storming (Fırtına)

İkinci basamak olan fırtına süreci, aşılması en zor basamak olarak düşünülür. Takım üyeleri görevlerinin bilincine ve sorumluluk boyutlarının farkına varır. Çatışmalar çıkabilir, görev ile

 ilgili olası güçlükler fark edilebilir ve bu takım üyelerini düşündürebilir.

Norming (Düzenleme)

Çatışmalar artık yerini uzlaşmaya bırakır ve takım içerisinde genel bir anlaşmaya varılır. Bu arada ‘karar verme teknikleri’ kullanılmayabaşlamıştır bile. Takım üyeleri, takımın çalışma yöntemlerini kararlaştırır ve geliştirir.

Performing (Aksiyon )

Takım üyeleri artık birbirlerini tanımışlardır. Takım sinerjisi yakalanmıştır. Takım üyelerinin, zayıf ve kuvvetli yanları da anlaşılmıştır. Takım göreve (problem çözme ve iyileştirme süreçlerine) hazırdır.

Bir grubun başarılı bir takım olması için sırasıyla bu 4 aşamadan geçmesi gerekir. Fitnesstanbull şirketi olarak tüm takım indoor & outdoor aktiviteleri ve eğitimlerde bu metodu temel alarak çalışmalarımızı yürütüyoruz.

Fitnesstanbull olarak sunduğumuz tüm çözümlerde şirket çalışanlarınızın hem gerçek hayatta hem de iş hayatlarında işlerine yarayacak tekniklerle birey olarak nasıl bir takım üyesi olacaklarını öğrenmelerini amaçlıyoruz.

Siz de çalışanlarınızla daha başarılı bir takım yaratmak ve mevcut takımlarınızın verimi artırmak istiyorsanız bizimle iletişime geçerek size en uygun takım aktivitesi ile ilgili bilgi alabilir ve takımınızla eğlenceli bir gün geçirebilirsiniz.

 

Haydi başlayalım...

Sizi Arıyalım
 
 
 
 
 

Çağrı Merkezi 0505 454 82 80

Pazartesi - Pazar:


Bizi Takip Edin