Müşteri destek ekibimiz sorularınızı cevaplamak için burada. Bize herşeyi sor!
MODERN YÖNETİM ANLAYIŞI
24 Ekim 2017
Şirket İftar Yemeği Nasıl Eğlenceli Bir Hale Getirilir?
23 Mayıs 2018
38

Çalışan Bağlılığı Nasıl Sağlanır?

Çalışan Bağlılığı Nasıl Sağlanır?

Modern çağın gerekliliklerine uygun olarak gelişen bütün ticari sektörlerde esas hedefleme kazancın arttırılmasına yönelik çalışmalardır. Bu çerçevede işletmelerin çalışan bağlılığı nasıl sağlanır? Sorusunun yanıtlarını aramasının nedeni elbette ki çalışanlarının performansının arttırabilmesini sağlamaktır. Bilimsel veriler ışığında ortaya çıkan bulguların tamamı işletme çalışanlarının firmaya olan bağlılıklarının, o firmanın gösterdiği başarıyı direkt olarak etkilediğini çarpıcı şekilde gösteriyor. Dolayısıyla çalışanın “aidiyet duyguları gelişmeden mevcut işletmenin ilerlemesi mümkün değildir” kavramından yola çıkan firmalar bu yöndeki ihtiyaçlarını en üst düzeyde nasıl sağlayacaklarının arayışı içerisinde bulunuyor? Lütfen bu yöndeki arayışlarınız için artık endişe etmeyin. Çünkü bizler Fitnesstanbull olarak profesyonel etkinliklerimiz ve aktivitelerimiz ile çalışanlarınızın bağlılığını arttırabilmesi için sizlere maksimum destek sağlıyoruz.

Çalışan Bağlılığını Arttırmaya Yönelik Çok Sayıda Aktivitemiz Bulunuyor
Çalışanlarınızın öncelikle psikolojik olarak gerek yaptığı işi gerekse çalıştığı firmayı sahiplenmesi, üstelik bu bağlılığın kalıcı etkilere sahip olmasını istiyorsanız, çalışanın işyerine bir aile gibi bakmasını sağlamalısınız. Bunun en kestirme yollarından birisi hafta sonu etkinliklerinde buluşmaktır. Fakat klasik metotlarla firma yöneticileri ve çalışanların hafta sonu bir araya geldiği piknikler genellikle motivasyon açısından yeterli olmaz. Çünkü her ne kadar piknik organizasyonu etkili bir çalışan bağlılığı arttırma metodu olsa da tek başına çok fazla bir anlam ifade etmez. Elbette ki bizim aktivitelerimiz içerisinde de piknik organizasyonları da bulunuyor, fakat daha pek çok farklı konseptte aktivite ve motivasyon arttırıcı etkinlik ile bir piknikten çok daha ötesinde hizmetler veriyoruz. Ayrıca bu aktiviteleri oyun olarak görmemeniz gerekiyor. Çünkü etkinliklerimizde:

❖ Takım ruhu yaratmak
❖ Lider pozisyonlarını belirlemek (özellikle firma yöneticilerinin liderlik
performanslarının arttırılmasını sağlamak)
❖ Çalışanların lider etrafında bütünleşmesini ve liderin aldığı kararlarda etkili bir
yaklaşım sergileyerek katkı yapmasını sağlamak
❖ Bir bütün halinde komple davranış sergilemesi gerektiğini aktarmak
❖ Birey olarak herkesin üzerine düşen görevi layıkıyla yapmasını temin etmek

Gibi çok sayıda bilinçaltı mesaj bu aktiviteler sırasında işleniyor. Dolayısıyla şirket yönetim kadrosundan en alt düzeydeki çalışına kadar bir motivasyon eksikliği hissediyorsanız aktivitelerimiz tam sizlere göre. Şimdi sizleri daha fazla bekletmeden sizlere nasıl hizmetler sağladığımıza bakalım?

Çalışan Bağlılığını Arttıran Aktivitelerimiz
Öncelikle Çalışan bağlılığını arttırmak için düzenlediğimiz aktivitelerimizin tamamı uzman bir kadro ile gerçekleştirildiğinden Uluslararası standartlar çerçevesinde hazırlanmış doğada bir gün konsepti içerisinde gerçekleştiğini ve gerek güvenlik, gerekse sağlık yönünden her türlü

önlemin tarafımızdan alındığını gururla ifade etmek isteriz. Evet şimdi sıra motivasyon etkinliklerimizin neler olduğunda;

• Survivor parkurları olmazsa olmazlarımızın başında geliyor
Son yılların hayli popüler uygulaması Survivor parkurları Fitnesstanbull Park tesislerimizde yapılabilecek en güzel ve heyecanlı yarışmaların sahnelendiği bir mekân.

• Paintball
Boya tabancaları ile takımlar arasında müthiş bir rekabetin yaşandığı keyifli olduğu kadar stratejiye dayanan oyunumuz harika bir günü geride bırakmanızı sağlıyor. Özel giysiler ve takımların birbirine üstünlük sağladığı bu strateji oyunu uzmanlarımızın etkili yönlendirmeleri ile mükemmel bir uyum aktivitesine dönüşüyor. Çünkü bir kişinin bile yapacağı bir hatanın tüm takımın yenilmesine nasıl sebep olduğu? Bizzat sahada bireylere gösterilmiş oluyor.

• Canlı Langırt
Langırt oyununun uyarlaması olan bu aktivitede sabitlenen bireyler yine takımlar halinde yarışıyor.

• Outdoor Uygulamalar
Uzman eğitmenlerimiz tarafından tasarlanan takım olma ve takım motivasyonunu arttırmaya yarayan aktivitelere.

• Piknik organizasyonu
Tabi bu kadar fiziksel ve tempolu yarışmalar sonunda piknik organizasyonu çerçevesinde barbekü ve/veya talep etmeniz durumunda bir köy kahvaltısı muhteşem bir günü garantileyen uygulamalar.

Piknik Organizasyonları Fitnesstanbull Ayrıcalığı İle Çok Daha Keyifli
Lütfen başta piknik organizasyonu ve çalışan bağlılığını arttırmaya yönelik uygulamalarımız ile ilgili olarak sormak istediklerinizi Web sayfamızda yer alan telefon numaralarından ya da E posta adresimizden bizlere aktarınız. Kurumsal etkinlik planlarınız için son derece uygun fiyat seçenekleri ile ödeme kolaylıklarının sağlandığı Fitnesstanbull olarak sizlerin hizmetinde olmaktan büyük mutluluk duyacağız.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir